ترمز پودری مغناطیسی

0 out of 5

Powder brake


ترمزهای پودری مغناطیسی (Magnetic powder brake) در صنعت چاپ مثل ماشینهای  چاپ فلکسو (flexographic printing) و چاپ روتوگراور (gravure printing) و سیستم های رول باز کن مورد استفاده می باشد. علاوه بر این در کاربردهای گاسترونومیک (gastronomic) که در آن استانداردهای بالا برای بهداشت و انتشار گرد و غبار لازم است نیز کاربرد فراوانی دارند. این سیستم ها به جهت امکان تولید گشتاور بسیار کم می توانند در صنعت بسته بندی مواد غذایی همانند ماشین های لمینیت (laminating) و فیلم پلاستیکی و نیز در تمام برنامه های کاربردی که تنشن کم لازم باشد، استفاده می شوند.

مزایای اصلی ترمزهای پودری مغتاطیسی:

  1. داشتن دقت بالا برای تنظیم گشتاور
  2. ابعاد کوچک
  3. عدم وجود مواد خطرناک
  4. کاهش گشتاور باقیمانده

شیوه اجرا ترمزهای پودری مغناطیسی:

ترمز پودری مغناطیسی شامل سه مؤلفه اصلی کویل ، استاتور و روتور می باشد. با تأمین برق ترمز ، میدان مغناطیسی داخل سیم پیچ بسته به نسبت شدت جریان شروع به نوسان می کند، این نوسانات میدان مغناطیسی بر ویسکوزیته پودر مغناطیسی بین روتور و استاتور تأثیر می گذارد. هنگامی که نیروی الکتریکی به سیم پیچ اعمال می شود ، ذرات پودر در امتداد خطوط نیروی میدان مغناطیسی قرار می گیرند که روتور و استاتور را به هم متصل می کنند و باعث ایجاد اصطکاک و ترمز می شود. با این حال ، هنگامی که جریان قطع شود ، نیروی گریز از مرکز پودر را در برابر استاتور فشار می دهد. این متعاقباً روتور را آزاد می کند و می تواند یک بار دیگر آزادانه چرخانده شود.

ویژگی های عملیاتی:

مجموعه ترمزهای پودری ما از B.20 ریز است که ۲ نیوتن متر تا ۵۰۰ کیلومتر نیوتن متر گشتاور تولید می کند. علاوه بر این ، کلیه ترمزها می توانند به تجهیزات دفع گرما مانند حلقه های خنک کننده یا فن ها مجهز شوند تا عمر آنها افزایش یابد. برای حفظ منبع تغذیه ثابت ، گشتاور ترمزهای الکترومغناطیسی ما می تواند ۵ درصد در نوسان باشد. علاوه بر این ، گشتاور مستقل از سرعت روتور است و محدوده عملیاتی توصیه شده بین ۴۰ تا ۲۰۰۰ دور در دقیقه است. برای نسل جدید ترمزها، ما طراحی ویژه ای را ایجاد کرده ایم که باعث کاهش خاصیت مغناطیسی باقیمانده حلقه ترمز آهنی و همچنین اصطکاک مکانیکی با کاهش گشتاور باقیمانده به کمتر از ۱ درصد از گشتاور می شود.

مناطق خاص تقاضا :

هدف بخش فنی ما برآورده کردن نیازهای مشتریان تا حد ممکن است. به همین دلیل ما در حال حاضر راه حل های خاصی را برای چندین مشتری خود طراحی کرده ایم. برای ذکر کردن چند نمونه:

ترمزها و کلاچهایی که حتی با سرعت بسیار کم (۱۰ دور در دقیقه) یا با سرعت بالاتر قابل اعتماد هستند (> 2،۰۰۰ دور در دقیقه)

ترمزهایی با فن های پر ظرفیت

ترمز و کلاچ مخصوص برنامه هایی که به نصب عمودی نیاز دارند